Leden 2011

Chudák Ketynka =(

31. ledna 2011 v 17:21 | Lucka22 |  Deníček
Včera mi Moniska oznámila tu hroznou zprávu (umřel Ferda).Brečela jsem taky .Byl to jedinečný křeček.Zároveň mi dala takové karty,na kterých je o každém jejím mazlíčku kolik váží, kolik toho sní apod Je to výborná věc.Ale Ketynka začala truchlit.Včera si vůbec nechtěla hrát, pořád ležela v pelíšku a nejedla ani nepila.Zavolala jsem veterinářce, má jí dát alespoň Calopetku (něco jako pasta),Ketynky oblíbené jídlo.Je fakt že si asi šestkrát lízla,ale to je tak všechno.Pít ji nutim.Včera s ní fakt nic nebylo,pořád byla taková rozmrzelá a apatická.
Dneska jsem s ní byla venku.Naší zahradu nezná a tak začala všude čmuchat a skoumat,a zapoměla na to že má vlastně truchlit.Monča má té Calopetky už málo,takže zítra jí půjdu koupit. Opatlala jsem tou Calopetkou granulky,pár si jich vzala,ale jen čtyři-pět.A sndla malinko masa.Před chvilkou začala naříat,ale přišla babičky s Meisy, a začali si spolu hrát.Ale pořád jsem musela Meisy držet za obojek, protože ona by jí byla schpná zabít.ne záměrně, ale ona by jí zalehla.A pořád máchá tlapkama.Holky se chtěli honit .Třeba Kety strčila do Meis a utekla.A naopak.Ale s tim rozdílem že když do Kety strčila Meis tak odletěla na druhej konec pokoje. Přesněji řečeno, ona tam doklouzala ,po linu.
Ale pořád si dneska moc jídla nevzala ani se dobrovolně nenapila. Jezdím k ní o velké přetsávkách na kole,a o je docela drsný protože je všude led a já jedu hrozně rychle.Přijdu tak o 10-15 minut později,ale nechci aby byla dehydrovaná. Vždycky jí odnutim něco vypít a pak pádim zpátky.Rodiče to samozřejmě neví .Sestra jezdí za Kety při odpoledkách. Achjo, chudinka Kety .
I Maxík a Matýsek mi přijdou nějaký zaražení. ostatní jsou v pořákku, Lili mi včera vlezla pod postel ale za chvilku vylezla . Čikísek zrovně běhal v kolečku a já ho nechtěla rušit. A Šmudu jsem nechala proběhnout po pokoji.

Vezmu si...

29. ledna 2011 v 22:45 | Lucka |  Deníček
Tááákže.Dneska jsme zveřejnila článek kde sem jsem vás žádala o radu.Nevěděla jsem jestli Monisčinu Lili nebo Čika.Tak radši uzavřu anketu, aby to nedopadlo čtyři:čtyři.
Chvilku vás budu napínat a napíšu vám o tom jak jsem strávila dnešek.
Dneska jsem šla s Meisy na cvičák.Bylo tam nějaký nový štěně,asi kříženec.Trénovali jsme chůzi u nohy.Bylo to hrozný.Pořád tahala a běhala semtam,no prostě trapas velikej.Potom šla jakžtakž klidně,ale ještě se máme co učit.Na cestě domů jsem potkala Monču a ona mě pozvala k nim na zahradu,aby si psi pohráli a mi si popovídali.No a já jsem jí řekla o tom číslu co Meis předvedla na cvičáku.A uvědomila jsme si,že jak jsem se snažila Meisy sklidnit,tak jsem¨sevěnovala pozornost tomu jak to Meis naučit a jak to doma trénovat.Tak mi to Monča ukázala a Meis fakt šla u Mončiny nohy!Já jsem nemohla uvěřit vlastním učím,jsem jí moc vděčná,určitě to doma ještě potrénuju.pak jsme psům házeli míčky.Meis jim na zahradě málem povalila stromek .Pak jsem odvedla Meis domů a šla jsem ještě k Monče,pohrát si s Ketuší.Právě jí nstala pubetra,takže je to s ní fakt něco.Ale naučila se povel lehni .To je zase roztomilí.Doma jsem si pak pohrála s Vilíkem a Bilíkem :).Bilík mi dneska vyskočil na ruku.Bez pamlsků!To je obrovskej pokrok!A doma mě čekalo překvapení.Knížka o křečcích!Já nejsem nadšená jen z knížky,ale znamená to,že toho křečka asi fakt budu moci mít,proč by mi rodiče jinak kupovali tu knížku,ne?Hned jsem jí začala číst a Vïlík mi mezitim seděl na rameni .Tak konec napínání.... Domu si vezmu....


Jakého?

29. ledna 2011 v 11:47 | Lucka22 |  Deníček
Asi víte, že Monča na ten tábor pojede.A já si vezmu k nám její fretku Kety, ale můžu si vzít i jednoho z jejích křečků.A budu každý den chodit za jejími ostatními mazlíčky aby se netrápili samotou. No ale zpátky ke křečkům..Vůbec nevím jakého si vzít.Zpočátku jsem měla jasno-Ferdu.Ale Monča říkala že je starý a změna prostředí by mu mohla uškodit.A to rozhodně nechci!Takže teď zbývá buď Lili nabo Čiko.Tihle dva křečci jsou tak rozdílní a tak úžasní. Lili docela zlobí, ale je s ní zábava.Je to opice.Jednou když jsem byla u Monči,seděla na zemi a Lili byla puštěná tak ke mě přiběhla a lezla po mě.
Čiko je opatrný mazlík,který dokáže dlouho okusovat v pacičkách dropsík.Vůbec nevím pro kterého se rozhodnout.Tak jsem si řekla že by jste mohli rozhodnout vy.Hlasujte v anketce a napište i komentář, díky!
Možná si říkáte proč si beru Kety a křečka k sobě domů,když půjdu za zvířaty k Monče domů.Ketynka potřebuje několikahodinovou pozornost.No a je něco jiného hrát si s křečkem v rychlovce u Monči než mazlti se s ním večer při filmu.A navíc u Monči je spousta zvířat a já se chci věnovat tu hodinku každému z nich.Zvláště teda Matýskovi a Maxíkovi. A Šmudlovi.Takže tak.
  

Nové zvířátko?

26. ledna 2011 v 14:59 | Vaše Lůůůca :-)) |  Deníček
Nejdířv bych vám chtěla říct že spím o Monči.Děláme na práci do příroďáku.Probíráme podnebné pásy.S Mončou máme tropický,takže nejdříve chceme nakreslit podklad a potom na to zvířata. Hrozně nás to baví kreslit, ale zatím máme jen půlku podkladu a něco o tropickém pásu. To vás ale nezajímá, že?

Hiperaktivní Meis

25. ledna 2011 v 11:09 | Moniska |  Babičky bígl
Meisynka je hrozně hiperkativní.Jak už jsem psala její předešlá majitelka na ní neměla čas a ona začala zlobit.Skončilo to tím že žila jen v koupelně a na porhcázky se skoro vůbec nedostala.
A tak jsme si jí vzali mi.Ta ženská byla jen ráda že se jí zbaví.Chudinka ani neměla jméno..
Jenže i u nás doma taky zlobí. Běhá pořád po bytě, honí míčky apod.I když jí házíme venku míčky, já s ní běhám venku a hraje si s Monči Beníkem.
Neumí moc povelů,na vodítku tahá a většinou mě ignoruje.Začala jsem s ní chodit dvakrát týdne na cvičák.
U veterinářky jsme probírali tu její hiperaktivitu.A ona říkala, že by se vyřádila na agility.No, zatím zkoušíme dělat překážky jen doma,protože neumí ještě spolehlivě přijít na zavolání,ale budu s ní trénovat aby jsme se mohli na jaře zapsat.Budu moc ráda když nebude tak zlobit a myslím i pro ni to bude úleva.
Je to opravdu hrozný.Spousta věcí už rozbila, kolikrát z té její hiperaktivity i schodila stolek a robila sklenčiky a talíře. 
  

1.zápis do deníčku+pro Áďu na dess

23. ledna 2011 v 14:10 | Lucka22 |  Deníček
Dneska ráno jsem šla s Moniskou a Beníkem na procházku.Babičkabydlí kousek od nás takže jsme ještě zašli pro Meisy.Přiběhla k nám ještě kříženka Majka, je hnědá.Její majitelé ji takhle pouští,ať si tady běhá.Ona je hrozně hodná,je jen v okolí svého baráku.To kdybych takhle pustila Meisy tak by to asi nedopadlo dobře.Meisy docela zlobí,pořád na vodítku tahá s můžu jí pouštět jen tam kde nikdo moc nechodí.Vzali jsme si jí totiž od jedný pani,která na ni neměla čas.Všichni si společně hráli a když jsme byli na louce tak jsem Meisy pustila.Byla sranda ty tři psiska pozorovat,jak přes sebe skáčou.
Doma jsem si s Meisy hrála,přetahovali jsme se o provaz a potom jsme ji ještě házeli míčky.Pak jsem šla Meisy vrátit babičce.Achjo,chtěla by jsem jí mít doma.
Doma jsem se mazlila s Vilíkem.Taky jsem udělala další krok s ochočení Billa,poprvé mi stoupl na ruku a vydržel tam 5 minut.Zobal proso .
Když jsem byla s Moniskou na louce,říkala mi,že vedoucí zookroužku jí nabídl jet na týden na takoví neobyčejný tábor.Je to na statek a jezdí se tam s pejsky,takže by vzala Beníčka.Má to zadarmo i když jinak to stojí 5000,tedy jeden den 1000 kč.Ale ona nechce.Říkala že Ketynka nemůže být 5 dní zavřená v kleci,že rodina se jí bojí.Ale já jsem přemluvila mamku a Ketynku bych mohla pohlídat.A dokonce i jednoho z křečků,jestli mi to Moniska dovolí.Takže s Ketynkou si nemusí dělat hlavu,přemlouvám ji ať jede,taková příležitost se jí nenaskytne každý den.
Odjela by příští pondělí a přijela by v pátek.

A Áďa je tak hodná a říkala že mi udělá design,tak tady máš fotky mích mazlíčků.A Moniska mi dovolila použít její fotky na design,té taky moc děkuji!

Vilík

Vilík

Meisy
luckalucinka22.blog.cz

Billy a Vilík
luckalucinka22.blog.cz

Bilík

luckalucinka22.blog.cz


Kety

zviratka200.blog.cz

Čiko

zviratka200.blog.cz

Matýsek

zviratka200.blog.cz

Můžeš si je jakkoli upravit

Vilík

23. ledna 2011 v 10:35 | Lucka22 |  Moje andulky
Vilíka jsem si koupila 5.května 2010 jako dárek k narozeninám.V kleci byl se spousty andulek,ale jediný on se nevylekal když jsem přistoupila ke kleci a tak jsem se rozhodla pro něj.Je to moje první zvířátko.Dřív jsme měli i křečka ale ten byl sestry.Vilíka jsem asi po měsíci ochočila a začal se hrozně rád mazlit.Ted mi zrovna sedí na rameni a kouká na to jak píšu.A za chvilku bude chtít asi psát taky .Vždy když odněkud přijdu a on je v kleci tak se pověsí na stěnu klece a štěbetá.

Vilík

Ahoj

22. ledna 2011 v 18:43 | Luckalucinka
Ahoj.Jmenuji se Lucka a je mi 12 let.Jsem kamarádka Monisky, pravděpodobně jí znáte.
Na blog mě přivedla ona a s její pomocí jsem si dneska blog založila (dneska spím u Monisky).Budu psát hlavně o mích dvou anduláčcích Vilim a Billim.
Také budu psát o babičky bíglici Meisy (Mejsy).
Jsou to mí moc dobří kamarádi. Možná si budu moct vzít od Monisky jednoho křečka, její Lili bude mít na jaře mláďátka.Ze všeho nejvíce miluji zvířátka.
Jako asi všichni Monisčini návštěvníci jsem se zamilovala do jejích zvířátek, hlavně ale do fretky Ketynky.